Colegul meu - prietenul meu special!

Proiect finanțat de Raiffeisen Bank

Prin Programul de granturi  ”Raiffeisen Comunități”

Raiffeisen comunitati

Fragile X Society

Proiectul ”Colegul meu, prietenul meu special”
Susținut de Raiffeisen Bank prin Programul de Granturi „Raiffeisen Comunitati” 2016

Și a venit! A venit! Moș Crăciun a fost cu noi, i-am cântat colinde, i-am spus poezii și am primit cadouri!

Credeți că a rămas vreun loc necercetat din locul de joacă Lollipop? Vă înșelați! Caruselul, trenulețul sau peretele pentru cățărat, toboganul, trenulețul sau salteaua, totul a fost la dispoziția noastră! Și după ce ne-am săturat de alergat și de sărit, după ce am jucat felurite jocuri de echipă, doamna învățătoare ne-a dus în jurul bradului... Uau, ce bine arăta și ce frumos era împodobit! Și am început să cântăm colinde și ... surpriză!

A venit Moșul cu traista plină! Și după ce a lăsat multe cadouri pentru noi, cei de la Asociația ABCD și de la Scoala 85, ne-a promis că va reveni, la fiecare dintre noi, acasă!

Play video: